Większość zdjęć produktów wykonywanych w technologii 360 stopni to prezentacje produktów stojących. Takie produkty stosunkowo najłatwiej jest sfotografować. Wystarczy ustawić produkt na talerzu urządzenia wykonującego zdjęcia, ustawić parametry oświetlenia i fotografowania i rozpocząć pracę. Jest jednak wiele rodzajów produktów, które znakomicie wyglądają w postaci prezentacji obrotowych, nie jest jednak możliwe, aby ustawić je na stole obrotowym. W tej sytuacji konieczne jest zastosowanie obrotnicy, na której produkt można podwiesić.

Branża meblarska w Polsce funkcjonuje coraz lepiej, a producenci mebli coraz częściej eksportują swoje produkty na zachód Europy. Aby przekonać do siebie nowych klientów warto zaprezentować wykonany produkt w taki sposób, by potencjalny nabywca za pośrednictwem internetu mógł dokładnie go obejrzeć i poznać jego walory. Zdjęcia obrotowe mebli jak najbardziej nadają się do tego celu.

Jakiś czas temu szukałem w Internecie informacji o tym, czy platformy e-commerce ułatwiają swoim klientom, (tj. sklepom internetowym), umieszczanie zdjęć obrotowych produktów w kartach produktów. Z mojego wcześniejszego doświadczenia (sprzed 3-4 lat) wynikało, że wciąż brakuje gotowych rozwiązań dla sklepów, które pozwoliłoby wyświetlać zdjęcie obrotowe w sposób zintegrowany, na karcie produktu tuż obok tradycyjnych packshotów. Chcąc upewnić się, jak sytuacja wygląda obecnie, zapytałem polskich producentów platform e-commerce, czy wspierają takie rozwiązania. Wysłałem ok 20 zapytań licząc na rzeczową odpowiedź.

Zdjęcia 360  - jaka liczba zdjęć składowych jest wystarczająca aby wiernie oddać cechy produktu?  Porównanie.

W ostatnim czasie dokonałem przeglądu kilkudziesięciu sklepów internetowych, aby dowiedzieć się, które z nich wykorzystują potencjał, jaki dają zdjęcia 360 produktów. Poniżej prezentuję listę kilku z nich. Reprezentują różne branże, łączy ich korzystanie ze zdjęć obrotowych.

Referencje:

Nasi Klienci to dziesiątki zadowolonych ze współpracy firm. Z większością z nich współpracujemy stale od początku naszej działalności.
Poniżej prezentujemy wybrane referencje Klientów.