Jakiś czas temu szukałem w Internecie informacji o tym, czy platformy e-commerce ułatwiają swoim klientom, (tj. sklepom internetowym), umieszczanie zdjęć obrotowych produktów w kartach produktów. Z mojego wcześniejszego doświadczenia (sprzed 3-4 lat) wynikało, że wciąż brakuje gotowych rozwiązań dla sklepów, które pozwoliłoby wyświetlać zdjęcie obrotowe w sposób zintegrowany, na karcie produktu tuż obok tradycyjnych packshotów. Chcąc upewnić się, jak sytuacja wygląda obecnie, zapytałem polskich producentów platform e-commerce, czy wspierają takie rozwiązania. Wysłałem ok 20 zapytań licząc na rzeczową odpowiedź.

Jakiś czas temu szukałem w Internecie informacji o tym, czy platformy e-commerce ułatwiają swoim klientom, (tj sklepom internetowym), umieszczanie zdjęć obrotowych produktów w kartach produktów. Z mojego wcześniejszego doświadczenia (sprzed 3-4 lat) wynikało, że wciąż brakuje gotowych rozwiązań dla sklepów, które pozwoliłoby wyświetlać zdjęcie obrotowe w sposób zintegrowany, na karcie produktu tuż obok tradycyjnych packshotów. Chcąc upewnić się, jak sytuacja wygląda obecnie, zapytałem polskich producentów platform e-commerce, czy wspierają takie rozwiązania. Wysłałem ok 20 zapytań licząc na rzeczową odpowiedź.W mailach, które otrzymałem kilku producentów zapewniło mnie, że zamierza wkrótce wprowadzić takie rozwiązania. Kilku przyznało, że nie posiada takich rozwiązań, nie informując, czy zamierza je wprowadzić w niedalekiej przyszłości. Pozytywną odpowiedź otrzymałem od producenta platformy Cstore.pl, który napisał, że opcjonalnie możliwe jest uruchomienie modułu do prezentacji zdjęć obrotowych produktów. Oczywiście moje zapytanie nie wyczerpuje w pełni tematu. Nie zdołałem uzyskać odpowiedzi od wszystkich producentów oprogramowania dla e-sklepów. Poza tym niemal każda platforma umożliwia dodanie np. do opisu produktu skryptu wyświetlającego prezentację obrotową umieszczoną na zewnętrznym serwerze.
Niemniej warto mieć nadzieję, że w najbliższej przyszłosci polskie platformy e-sklepów będą w standardzie oferowały wtyczki umożliwijające łatwe wyświetlanie zdjęć obrotowych produktów.

Ciekawe rozwiązanie znalazłem u producenta wtyczki do platformy Magento. W zasadzie mogłaby ona służyć za modelowe rozwiazanie dla producentów polskich platform e-commerce. Zastosowana wtyczka prezentuje w spójny sposób zdjęcia obrotowe tuż obok opisu produktu, zaś poniżej znajdują się miniatury zwykłych packshotów, które po kliknięciu powiększają się w lightboksie. Rozwiązanie to jest bardzo estetyczne i wygodne dla klienta sklepu. Ponadto jest w pełni responsywne, co umożliwia korzystanie z tej funkcjonalności użytkownikom urządzeń mobilnych.
Zródła:
www.magentocommerce.com
www.360-product-views.com

Referencje:

Nasi Klienci to dziesiątki zadowolonych ze współpracy firm. Z większością z nich współpracujemy stale od początku naszej działalności.
Poniżej prezentujemy wybrane referencje Klientów.
 Packshoty, zdjęcia produktów, Warszawa
Zdjęcia na aukcje internetowe,  Allegro
Fotografia produktowa, reklamowa
Fotograficzna dokumentacja zleceń
Zdjęcia dla sklepów internetowych